Malokarpatská oblasť stojí za návštevu

malokarpatska oblasť,Slovenský Grob,tradičné recepty,husacina

Naša reštaurácia sa nachádza v obci Slovenský Grob v Malokarpatskej oblasti. Prečo sa oplatí navštíviť práve toto miesto? Dôvodov je hneď niekoľko. 

Malokarpatská oblasť je najznámejšia vďaka pestovaniu viniča a výrobe kvalitných, oceňovaných a predovšetkým chuťovo výborných vín. Každá vinohradnícka obec má aj svoju charakteristickú odrodu – napríklad z bielych odrôd je to v Limbachu Silvánske zelené, v Modre Dievčie hrozno, v Pezinku Rizling vlašský, a z modrých odrôd v Rači Frankovka modrá a v Orešanoch Modrý Portugal. 

pexels pixabay 51947 (1)

Nachádza sa tu navyše malokarpatská vínna cesta, ktorá ponúka každoročne po septembrových Oberačkových slávnostiach možnosť navštíviť otvorené pivnice. Cieľom je umožniť širšej verejnosti nahliadnuť do zákulisia výroby a spracovania vínnej révy. 

Okrem vína sú v tejto oblasti nádherné miesta na výlet. Vybrali sme pre vás niekoľko príkladov. Kúsok od našej obce, v Pezinku nájdete Malokarpatské múzeum venované vínam, Pezinský zámok a prekrásny zámocký park. V Svätom Jure môžete navštíviť svätojurský náučný chodník, ktorý vás privedie k nádhernej rozhľadni. V Bernolákove si viete vychutnať menšiu túru na zrúcaninu hradu Čeklís. A samozrejme, je tu toho omnoho viac.

malokarpatska oblasť,Slovenský Grob,tradičné recepty,husacina

Po túre, či celodennom výlete vás srdečne pozývame k nám do rodinnej reštaurácie Husacina u Jakuba, aby ste si vychutnali tradičné husacie a kačacie hody, ktoré sú s vyššie spomenutými vínami prepojené. Nenechajte si ujsť vynikajúcu chuť pečených husí a kačíc ktoré sú podávané s domácimi lokšami, červenou dusenou kapustou a samozrejme nesmie chýbať ani lahodná pečienka ktorá sa vám bude rozplývať na jazyku. Na prepojenie a zvýraznenie chutí si môžete vychutnať lokálne malokarpatské vínka z našej ponuky.

Husi a kačice pre vás pečieme podľa tradičných receptov, ktoré si dedíme z generácie na generáciu. Vďaka tomu majú vynikajúcu chuť ktorú vedia oceniť naši starí ako aj noví zákazníci. Neváhajte a príďte ochutnať. Tešíme sa na vás!